Twitch Hesap İptali

Twitch hesap iptali, Günümüzde twitch sanal platformların son zamanların gözdesi haline gelmiş ve yüzbinlerce kişiyi canlı yayında buluşturan en aktif uygulama olmayı başarmıştır. Son zamanlarda fark yaratmasına nispeten aslında twitch uzun yıllardan beri kullanılmaktadır. İnsanlar daha çok farklı sosyal kanallara yönlendiği için twitchi çok fazla bilmemekteydiler.

Aslında birçok fenomenin bile bu platform da ünlenerek daha sonra diğer kanallara yönelip birçok paralar kazanmayı başarmışlardır. İlk olarak canlı oyun oynama ve çevrimiçi oyun katılımı üzerine kurulmuş olan twitchi zamanla birçok çeşitli amaçlarla kullanılmaya başlamıştır.  Kanalın İçerisinde sayısız oyun platformu mevcuttur.

Twitch herkese uygulamasını bilgisayarınıza , tabletinize ve telefonunuza rahatlıkla kurarak kayıt imkanı sunmaktadır. Uygulamayı indirerek giriş bölümünden istediğiniz nick adı kullanabilir mail ve şifre ile kaydınızı oluşturabilirsiniz. Kaydınızı oluşturduğunuzda bilgisayarınızdan mikrofon ve kamera olması dahilinde dilerseniz canlı yayına geç diyerek canlı yayın yapabilirsiniz. Uygulama bölümünde kendinize ait girebileceğiniz biyografi kısmı da mevcuttur bu alana kendinizi dilediğiniz gibi tanıtabilir dilerseniz de boş bırakabilirsiniz.

Ayrıca canlı kanal aç bölümünde de canlı yayını açmadan önce konu başlığınızı ve birden fazla etiket konuları yazabilir böylece canlı kanallar arasında kanalınızı ön sıralara taşıyabilirsiniz.

Twitch hesabınızı kapatmak isterseniz neler yapmanız gerektiğine dair tüm ayrıntılar yazımızın devamında yer almaktadır. Twitch hesap iptali nedir? Twitch hesap iptali nasıl yapılır? vb tüm sorularınızın cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Twitch Nedir ?

Uygulama sadece sizin görebildiğiniz bir mecraya sahip değildir. Twitchte hem kanalınızı kurabilir hem de başka kanal oluşturmuş diğer kullanıcıları takip hatta onlara destek için abone olabilir ya da para bağışında bulunabilirsiniz. Takip isteği atabilir , takip ettiğiniz kullanıcının canlı yayın bildirimini açarak canlı yayına bağlandığı anda giriş bildirimi alabilirsiniz.  Hesaptan arkadaşlık kurabilir fısılda bölümünden sohbet dahi edebilirsiniz. Ayrıca kanallar arasında yapılan birçok çekilişe katılıp kazanma şansınız elde edebilirsiniz. Dilediğiniz anda da kullanmış olduğunuz twitch iptali edebilmeniz mümkündür.

Twitchte Ana sayfa bölümünde birçok canlı yayına takip etmeden de dahil olabilirsiniz. Yalnız sohbet bölümüne takip etmeden katılamazsınız. Bazen de bazı kullanıcılar profilinde sadece abonelik satın alanlara sohbet edebilme imkanı tanımaktadır.

Kullanıcı aboneliklerinin haricinde başka kimse sohbete katılamazlar bu nedenle sadece canlı yayını izleyebilir yorum yazma kısmına düşüncelerini ya da sorularını dile getiremezler. Bu nedenle genelde fazla aboneye sahip kullanıcı kimliğini geniş kitleye ulaştırmış kişiler bu konuda aboneye özel yapmayı tercih ederler. Nedeni ise daha fazla aboneye sahip olup daha fazla para kazanabilmektedir.

Fakat izleyici kitlesi az olan kullanıcıların yorumları herkese açmaları daha uygundur. Bu sayede daha fazla yorum alarak sohbet ortamını genişletecek ve daha çok sayıda bir kitleye hitap ederek profiline abone ve takipçi olmalarını sağlayabilecektir.

Twitchten Nasıl Para Kazanılır ?

Bu uygulamada birde tabi ki kullanıcılar için özel bir sistem mevcuttur. Bu sistem ile kullanıcılara destek vermek amaçlı takipçi olmanın yanı sıra abonelik oluşturulmaktadır. Takip herkese açık bir özellik olmasına karşın abonelik sadece para ile satın alınmaktadır.

Sürekli canlı yayınını takip ettiğiniz kullanıcının yayınlarına dahil olabilmek onun sadık takipçisi olabilmek için abone olabilirsiniz. Böylelikle canlı yayını yapan kişinin yapmış olduğu çekilişte daha çok şansa sahip olunabilmektedir. Birde yayına devam edilebilmesi adına bir bağış sistemi bulunmaktadır. Burada para gönderenlerde olacaktır. Twitchte sizde para kazanmak istiyorsanız yapacağınız şey aslında çok basittir. Kendinize oyun, yarışma, sohbet, video izleme, şiir, ses vb. alanlarda bir twitch kanalı açabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için öncelikle yayınınızı yorumlarınız herkes açık yapmalısınız. Sohbet kısmında rahatsız edici yorumları dilerseniz banla seçeneği ile yorum yapmasını kısıtlayabilir ya da engelle butonu ile kullanıcıyı profilinizden engelleyebilirsiniz. Hem canlı yayın hem de sohbet kısmına yetişemezseniz istediğiniz kullanıcıları kanalınızda modaretör yapabilirisiniz. Kanalınızda daha fazla kitleye hitap etmek için her gün sabırla yayınınıza devam etmelisiniz.

Canlı yayın izleme ve takipçi oranlarınız arttıkça size sponsor için teklifte bulunacaklardır. Böylelikle çekiliş yapabilir hale gelecek ve çekiliş yaptıkça da daha fazla kitlenin kanlına gelmesine sebep olacaktır. Böylelikle de zamanla hem aboneye sahip hem de hayran kitlenin sana para bağışları ile büyük oranda bir gelire sahip olma imkanını elde edebilirsiniz.

Kullanıcı kimliğinize devam etmek istemezseniz de twitch iptali oluşturarak yapmış olduğunuz yayınlara ve bilgilerinize erişime kapatabilirsiniz.

Twitch Hesap İptali Nasıl Yapılır?

Öncelikle twitch üyeliği için ayarlarım kısmından kendi twitch üyelik iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Başka kullanıcılara yapmış olduğunuz aboneliği twich hesap iptali gerçekleştirmek çok kolaydır. Kullanıcı bölümünden Abonelik bilgileri bölümünden abone olduğunuz tüm kullanıcıları görebilirsiniz. Twitch ilgili abonelik için “Ödeme Bilgisi” üzerine tıklayarak ve son olarak “Yenileme” seçeneğini seçiniz. Oradan abonelik iptali kısmından abone olduğunuz kullanıcı ile iletişimizi kesebilirsiniz. Bu sayede twitchte tüm kullanıcılara dilediğiniz zaman kolayca abone olabilir ve kolayca aboneliğinizi iptal edebiliriz.

Bu sayede daha rahat bir kullanım koşullarında kendinizi güvende hissederek dilediğiniz an istediğiniz değişikliği yapma hakkına sahipsiniz. Sizlerde twich’e üye olabilir, kanal açabilir veya sadece canlı yayın izleyebilirsiniz. Dilerseniz abone olabilir dilerseniz de abone iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş