Garanti Bankası Bireysel Emeklilik BES iptali

Düzenli birikim, insan hayatının gelecek yılları için önem taşımaktadır. Çünkü insan oğlu gelecek  yıllarında rahat bir yaşamda olmak ister. Bu sebepten dolayıdır ki ilk izlemiş olduğu çözüm yollarından birisi de bireysel emeklilik olduğunu söylememiz mümkündür.

Bütçenizden ayıracağınız küçük miktarlarla bile büyük yatırımlar yapılmasına yardımcı olur. İnsanlar ileriki yaşamlarında daha garantili ve güvence altına alınmış bir hayatı amaçlamaktadır. Bu sebepten dolayıdır ki kaç yaşında olunursa olsun emekli olmak büyük önem arz eden konulardan biri haline gelmeye başlamıştır. Birikimleriniz ile sizlerde artık rahat etmeye başlamış olursunuz. Toplu paraya acil şekilde ulaşmanızı sağlar.

Garanti Bankası bireysel emeklilik BES iptali isteyenler olabilir. Böyle  bir durumda doğal olarak hangi yollara başvurması gerektiğini öğrenmek istiyor.

Emekli olmak isteyenlerin sayısı her geçen gün daha fazla artıyor.  Bunun içindir ki bireysel emeklilik daha fazla artar hale dönüşüyor. Birikimleriniz katkı payı ile destekleneceğinden dolayı doğal olarak sizlerde yatırımlarınızı daha da güçlü hale dönüştürme şansına sahip olursunuz.

Birikimlerinizle artık güvenli hayata daha iyi şekilde adım atmanız da mümkün hale dönüşmeye başlamış olacaktır. Üstelik Garanti Bankasında ki düzenli ödemelerinizin sonucunda da  birikimleriniz daha fazla değer  görmeye başlamış olacaktır. Üstelik uzun vadeye bakıldığı zaman zarfında ise  enflasyonun çok üzerinde bir rakamla getiri sağlamış olduğunu net şekilde  görmekteyiz. Katılımınız istediğiniz standartlarda sorunsuz şekilde gerçekleşmeye başlamış olur.

Garanti Bankası bireysel emeklilik BES iptali nasıl yapılır? Garanti Bankası bireysel emeklilik BES iptali ücretli mi? vb merak ettiğiniz tüm soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik BES iptali Nasıl Yapılıyor?

BES  bireysel emekliliğe katılmış, yatırım yapmış olabilirsiniz. Fakat belirli bir zaman sonrasında bazı nedenlere dayalı  olarak da sistemde ayrılma ihtiyacı duymaya başlayabilirsiniz. Garanti Bankası bireysel emeklilik BES iptali nasıl yapılıyor bireysel emeklilik işlemlerine katılanlar açısından son derece  önem arz eden konulardan biridir. 2 ay gibi bir sözleşme süresinden sonra da istediğiniz zaman artık sorunsuz bir şekilde bireysel emeklilik iptallerinin çok kolay şekilde gerçekleşmesine yardımcı olabiliriz.

Geleceğinizin daha teminatlı şekilde devam etmesi önemli bir konudur. %25 devlet katkısıyla  kenarda birikimlerinizin olmasını sağlayabilirsiniz. Bireysel emekliliğin en güzel taraflarından birisi de kendinize ek gelir fırsatları sunuyor olmasıdır. Mevcut bireysel emekliliği olan kişiler artık sistemden ayrılmak istedikleri andan itibaren neler yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olmaları gerekiyor.  Çünkü Garanti Bankası bireysel emeklilik iptali için yapmanız gereken bazı önemli aşamaların olduğunu söylememiz gerek.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik BES İptali

Garanti bankası bireysel emeklilik  hesabınız var ve iptal ettirmek istiyorsanız yapacağınız adımlar çok zor olmayacak. BES planına dahil edilmiş olan kişiler 2 aylık süreçten sonra sorun yaşamadan iptalin gerçekleşmesi adına başvurularını yapmaya başlamış olacaktır. 2 ay sonradan otomatik şekilde bes iptal işlemlerini gerçekleştirmek adına da hak sahibi olmaya başlamış olursunuz.

Bireysel emeklilik göz atıldığı zaman hem avantaj hem de dezavantaj içeren birçok yanlarının olduğunu söylememiz mümkündür. Fakat  Garanti bankası müşterisi olan kişiler bes kayıt işlemlerinden 2 ay ve sonraki süreçlerde farklı nedenlere bağlı olarak da sözleşmesini iptal etme ihtiyacı duymaya başlayabilirler. Böylelikle iptalinizi belirttiğiniz zaman ise  geri kalan paranızı da çok kolay şekilde alma hakkını elde etmeye başlamış olursunuz.

Maaşınızı hangi banka üzerinden alıyorsanız o banka üzerinden bes yatırılan paraların geri çekim işlemlerini de yapmaya başlamış olursunuz. BES katılım emeklilik işlemleri de 14 günlük  bir periyot sürecinden sonra iptal edilerek Garanti bankası hesabınıza yatırılmaya da başlanmış olacaktır.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik İptali İçin Hangi Yolları Denemeliyiz?

Bireysel emeklilik ****için mutlaka iki aşamalı bir çözüm yolları olduğunu söylememiz gerekir. Bunlardan ilki  Garanti bankası müşteri temsilcisini aramanız olacaktır. İlk etapta Bes bireysel emeklilik katılım ekibiyle görüştükten sonra ilgili bankanızla da temasını kurmaya başlamış olursunuz. Bu sayede Garanti bankası müşteri temsilcisi de sizin yerinize incelemelerini yapmaya başlamış olur.

Bireysel emeklilik katılım iptalinin gerçekleşmesi içinde sizden ayrılma formu doldurmanızı isteyecektir. Bu formda adınız, soyadınız, neden ayrılmak istediğiniz, imzanız olması gerekir.  Ardından e posta yoluyla gönderim işlemleri yaparsınız. Mailinize e postanın alınıp işleme alındığına dair bir geri dönüş yapılacaktır. Maksimum 14 gün içerisinde de Bireysel emeklilik hesabınızda ki paranızda yeniden hesabınıza yatırılmış olur. Bu sayede biriktirmiş  olduğunuz paranızı sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik İptali Ücretli Mi?

İnsan hayatında garantili bir yaşam sürmek her şeyden önemlidir. Bu sebepten dolayıdır ki herkes kendi yaşam standartlarını üstün tutmak, daha rahat diyebileceğimiz  bir hayata adım atma derdi içerisinde yer alır. Onlardan biri de son zamanda en iyi çözüm yollarından biri haline dönüşmüş olan Garanti Bankası Bireysel emeklilik olduğunu söylemek mümkündür. Lakin birçok sebebe bağlı  olarak BES iptali yapılmak istenebilir.

Bes iptalini gerçekleştirirken herhangi  bir ücret kesintisiz gibi  durum olup olmadığı da  merak edilir. Fakat böyle bir durumun söz konusu olmayacağını söyleyebiliriz.

Bu Yazıyı Paylaş