N11 Üyelik İptali

N11 üyelik iptali, Online alışverişlerin güvenli yapılabilmesi ve aranılan farklı tür ve markadaki ürünlerin bir arada bulunabilmesi için e-ticaret siteleri kurulmuştur. N11 ülkemizde, en çok online alışveriş yapılan sitelerden birisidir. Kişiler, ücretsiz üyelik oluşturabiliyorlar.

Üye olmak isteyenler, site üzerinden online olarak üyelik formunu doldurabiliyor ve üyelik kaydını hemen oluşturabiliyor. İsteyenler, facebook sosyal medya hesabını kullanarak n11 alışveriş sitesine hızlı giriş yapabiliyorlar. üyelik oluşturmanın kolay olduğu gibi üyelik iptal işlemleri de kolaydır.

N11 üyelik iptali nasıl yapılır? N11 üyelik iptali aşamaları nelerdir? N11 üyelik iptali hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

N11 Online Alışveriş

İnternet sayesinde online alışveriş hizmetleri başlamış ve günümüzde, insanlar evlerinden çıkmadan ihtiyaçları olan tüm ürünleri online olarak satın alabiliyorlar. N11 20 Mart 2013 yılında online alışveriş hizmeti vermeye başlamıştır. Dünya genelinde, aktif 13 milyondan fazla kayıtlı üyesi olduğu belirtiliyor.

100 binden fazla mağaza firmaya kayıt yaptırarak, ürünlerini dünyanın her yerindeki müşterilerine online olarak ulaştırmaya çalışıyor. Ülkemizde de insanlar, üyelik oluşturarak, güvenli alışveriş seçeneklerinden faydalanmaya çalışıyorlar. Online alışveriş sonrasında isteyenler, üyelik işlemlerini iptal ettirebiliyor ya da herhangi bir işlem yapmadan üyelik kayıtlarını bekletebiliyorlar.

N11 Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

N11 sitesine erişim yapanlar, ana sayfa sağ üst köşesinde bulunan, üye ol butonunu tıklayarak, üyelik formunu açar ve formu doldurarak, üyelik oluştururlar. Daha sonra n11 üyelik iptali işlemlerini yapmak isteyenler, giriş bölümünden üye girişi yaparlar. Hesabım bölümünde yer alan üyelik iptali sayfasını seçer ve buradaki işlem adımlarını takip ederek, üyelik bilgilerini silebilirler.

Üyelik iptali işlemleri sonrasında, hesap tamamen askıya alınır ve kullanıcı hesabını kullanamaz. Daha sonraki dönemlerde, tekrar alışveriş yapmak isteyenler, yeniden üyeliklerini hızlı bir şekilde oluşturabilirler. N11 sitesinden, ürün seçilerek, sipariş verilmiş ve tamamlanmamış sipariş bulunması durumunda kullanıcı üyelik iptal işlemlerini gerçekleştiremeyecektir.

N11 Üyelik İşlemleri

Online alışverişin güvenli yapılabilmesi için tüm yapısını, yasalara uygun oluşturan n11, site üyelik işlemleri bölümünde, kullanıcılarına birçok konuda bilgi veriyor. Kullanıcılar, üyelik oluşturma, üyelik iptali, yeniden üye olma, siteye erişimler gibi bilgileri destek merkezi kategori bölümünde bulabiliyor.

Üyelik işlemleri için oluşturulan alt kategoriler şunlardır;

  • Misafir kullanıcı,
  • Yeni üye rehberi,
  • Üyelik işlemleri,
  • Üyelik iptali,

Üyeliğini iptal ettirmek isteyenler, hangi işlem adımlarını takip edebileceklerini, üyelik iptali bölümünde soru cevap şeklinde bulabiliyor. Her başlık altında çok sayıda soru bulunmakta ve bu sorular, n11 sitesi üyelik işlemlerinde neler yapılabileceğini göstermektedir.

Üyelik Hesabına Uzun Süre Giriş Yapmamak

N11 üyelik işlemlerini tamamlayan ve üyelik hesabından alışveriş yapan çok sayıda kişi uzun süre hesabına giriş yapmamaktadır. Bu süreç içerisinde, giriş şifresini unutabiliyor. Uzun süre üyelik hesabına giriş yapılmamış olsa bile üyelik hesabı iptal edilmiyor. Her kullanıcı istediği zaman giriş yaparak alışveriş yapabiliyor. Şifresini unutanlar, yeni şifre talebinde bulunabiliyor.

Kullanıcıya yeni şifre mail olarak hemen gönderiliyor ve giriş yapması sağlanıyor. Kullanıcılar, üyelik hesabı bölümünden istedikleri zaman üyelik bilgilerinde değişiklik yapabiliyor ve online alışveriş işlemlerine devam edebiliyorlar.

N11 Üyeliğinin İptal Edilmesi

N11.com sitesi, güvenli hizmet verebilmek için hem üyelik işlemlerinin hem de alışveriş işlemlerinin belirlenen kurallara göre yapılmasını istemektedir. N11 tarafından belirlenen kurallar ihlal edildiği tespit edildiğinde, kullanıcı üyelik hesabı askıya alınabiliyor ya da üyelik kaydı tamamen siliniyor. Tüm kullanıcılar, üyelik öncesinde, üyelik sözleşmesini incelemeli ve belirtilen kurallara uymalıdır. Üyelik sözleşmesine uyularak yapılan tüm işlemler daha güvenli olacaktır.

Üyelik İptalinden Sonra Tekrar Giriş Yapılabilir mi?

İnternet üzerinden alışveriş yapmak istediğinizde, aradığınız ürün n11.com sitesine kayıtlı mağazalar tarafından satılıyorsa, n11 üyeliği oluşturarak satın alma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Daha sonra isteyen kullanıcılar üyeliklerini iptal edebiliyorlar.

Üyeliğini iptal edenler, daha sonraki zamanlarda, online alışveriş işlemlerini n11 üzerinden yapmaya devam edebilirler. Bunun için tüm üyelik işlemlerini baştan yeniden yapmak zorunda kalacaklardır. Önceki üyeliklerini iptal ettirdiklerinde, yapılan alışverişlerden kazanılan indirim kuponları da silinmiş olacak ve tekrar alınamayacaktır.

N11 Üyeliği Neden Durdurulur?

Online hizmetlerin güvenli ve eşit olarak sunulabilmesi için n11 üyelik ve alışveriş kurallarına uyulması gerekiyor. Belirlenen kuralları ihlal edenlerin, üyelikleri durdurulacaktır.

Üyelik hesabının durdurulmasına neden olabilecek ihlaller şunlardır;

  • Site kurallarına uygun davranışlar göstermemek,
  • Yapılan alışverişlerde, sürekli sipariş iptal işlemlerini ile ticaretin engellenmesine neden olmak,
  • Mağaza satışlarını sabote edecek işlemler yapmak,
  • Sitede verilen kuponları usulsüz kullanmak,

N11 kurallarının ihlal edildiğini gösterir birçok işlem ve davranış türü görülebiliyor. Güvenli ve eşit alışveriş hizmetlerinin sunulabilmesi için her alıcı üyelik sözleşmesine göre işlemlerini yapmalıdır.

Üyelik Oluşturmadan Alışveriş Yapmak

N11 online alışveriş yapmak isteyenlere, misafir kullanıcı girişi yapma seçenekleri sunuyor ve üyelik oluşturmadan alışveriş yapılmasını sağlıyor. Misafir kullanıcı girişi yapanlar, sipariş takibi için e-posta adreslerini yazarlar ve gerekli bilgiler n11 tarafından bu adrese gönderilir. Misafir kullanıcı girişinde, üyelik oluşturmaya gerek yoktur. E-posta adresi üzerinden alışveriş yapılabilir. Başkaları, sizin e-posta adresinizi kullanarak alışveriş yapmaya çalıştığında, sipariş bilgileri size gelecek ve siz gönderilen link üzerinden işlemleri iptal edebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş