Digiturk Üyelik İptali

Digiturk Türkiye’de yayın yapan bir dijital platformdur. Digiturk ilk olarak 1999 yılında Çukurova Holding tarafından kurulmuş ve 2000 yılında da hizmet vermeye başlamıştır. Birçok film, belgesel ve spor kanallarını Digiturk sayesinde izleyebilirsiniz. Digiturk üyeliğini nasıl iptal edilir?

Digiturk üyelik iptali için ne yapmalıyım? Digiturk üyelik iptali formuna nasıl ulaşabilirim? vb. merak ettiğiniz bütün soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Digiturk Hakkında

“Türkiye’nin Dijital Platformu” sloganıyla yola çıkan Digiturk bugün “Digiturk’le Gelecek, Devamı Gelecek” sloganıyla yola devam etmektedir. 1999 yılında kurulumu yapılan ve 2000 yılında hizmete başlayan Digiturk 2016 yılında beIN Media Group tarafından satın alınmıştır. Günümüzde hala beIN Media Group tarafından hizmete devam edilmektedir.

200’ün üzerinde kanalı olan Digiturk birçok hizmet ve yayın kalitesini bir arada sunmaktadır. Digiturk HD, Digiturk Plus ve Digiturk IQ hizmetlerini HD ve 4K kalitesinde yayın imkanı sunmaktadır. Digiturk ilk 4K yayınını 2014 yılında Galatasaray- Beşiktaş maçını yayınlarken gerçekleştirdi.

Digiturk her geçen gün abone sayısını arttırmakta ve 2019 verilerine göre yurt içinde toplam 2.431.753 abonesi bulunmaktadır.

Digiturk Üyelik Paketleri

Her geçen gün abone sayısını arttıran ve kaliteli hizmet vermek için çalışmalarına devam eden Digiturk cazip paketleriyle de abone çekmeye devam etmektedir. Uygun fiyatlarla paketlerini güncel tutan Digiturk avantajlı paketleriyle de ek hizmetler sunmaktadır. Digiturk üyeliği satın almak isteyenler için dilediğiniz şekilde Digiturk paketlerini oluşturabilirsiniz. İki tür Digiturk paketi bulunmaktadır. Bunlar;

 • Digiturk Giriş Paketi
 • Digiturk Platin Paketler
 • Digiturk Süper Lig Paketleri

Digiturk Giriş Paketi

Türkiye’nin en sevilen dijital platformu Digiturk’ün renkli dünyasını keşfetmeye Digiturk giriş paketiyle başlayabilirsiniz. Digiturk giriş paketiyle eğlenceli kanalları HD kalitesinde izleyebilir ve televizyon keyfinizi arttırabilirsiniz. Digiturk giriş paketi aylık 21,99 TL ‘dir.

Bu abonelik için 12 aylık taahhüt verilmesi gerekmektedir. Digiturk giriş paketine ek paketler satın alarak daha çok kanal izleyebilirsiniz. Bu ek paketleri dilediğiniz şekilde seçebilirsiniz. Digiturk ek paketler şu şekildedir;

 • Spor Extra paketi
 • Belgesel Paketi
 • Çocuk Paketi
 • Sporsever Paketi

Spor sevenlerin kaçırmayacağı Spor Extra paketi ile maçların keyfini dilediğiniz gibi çıkarabilirsiniz. Spor Extra paketi aylık taahhütlü fiyatı 20 TL’dir. Taahhütsüz fiyatı ise aylık 28 TL’dir. Belgesel Paketi ile birçok belgesel kanalına ulaşabilir ve kendinize yeni bilgiler katacak belgeselleri izleyebilirsiniz. Belgesel paketinin aylık fiyatı 5 TL’dir.

Çocuk paketi ile çocuklarınızın ekran karşısında keyifli vakit geçirmelerini ve izlerken öğrenmelerini sağlayabilirsiniz. Çocuk gelişimine katkıda bulunacak Digiturk çocuk paketinde 10’a yakın eğitimli kanal bulunmaktadır. Digiturk çocuk paketinin aylık fiyatı 5 TL’dir. Sporsever paketinde de yine maçları izleyebileceğiniz ve sporla ilgili kanallar yer almaktadır. Spor Extra paketi kadar ayrıntılı ve çok kanala sahip değildir ve Digiturk sporsever paketnin aylık ücreti 5 TL’dir.

Dilediğiniz ek paketi seçerek Digiturk kanal sayınızı arttırarak aynı zamanda izleme keyfinizi de arttırabilirsiniz. Her yaş grubuna hitap edecek kanalları barındıran Digiturk ile televizyon izleme keyfinizi arttırabilirsiniz.

Digiturk Platin Paketler

Digiturk aracılığıyla filme ve dizi izleme keyfi de sürebilirsiniz. Digiturk Platin paketler işte tam bu noktaya da işimize yarıyor. Digiturk Platin paketlerde 2 çeşittir. Bunlar;

 • Digiturk Film Paketi,
 • Digiturk Dizi Paketidir.

Digiturk Film paketi sayesinde Dünya’nın en beğenilen, gişe rekorları kıran ve ünlü aktristlerin yer aldığı bütün filmlere ulaşabilirsiniz. Sinema dünaysında yer alan her film Digiturk Film paketi ile artık evinizde.

Digiturk Film paketine her ay 1000’e yakın film yüklenmektedir ve bu filmleri dilerseniz orijinal şekilde dilerseniz Türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz. Digiturk Film paketinde toplamda 10 film kanalı bulunmaktadır ve bunlardan 9’u HD kalitede yayın yapmaktadır. Digiturk Film paketini taahhütlü olarak aylık 18 TL’ye alabilirsiniz. Taahhütsüz olarak ise aylık 24 TL’ye alabilirsiniz.

Digiturk Dizi paketi de sizler için Dünya’da yayınlanan hemen hemen bütün dizileri ekrana getirmektedir. Digiturk Dizi paketinde ayda ortalama 80 dizi ve 800 bölüm yayınlanmaktadır. Özellikle ilgiyle izlenen Amerika dizileri Amerika’da yayınlandıktan hemen sonra Digiturk’te yayınlanıyor. Digiturk Dizi paketinin fiyatı Digiturk Film paketi ile aynıdır. Digiturk Dizi paketinin taahhütlü fiyatı aylık18 TL, taahhütsüz fiyatı da aylık 24 TL’dir.

Digiturk Süper Lig Paketleri

Digiturk paketlerine ek olarak beIN SPORTS’un yapmış olduğu paketlerde vardır. Digiturk Süper Lig paketleri adından da anlaşılacağı gibi sadece maçlar üzerine kanalları vardır. Maçları evinizde izlemek ve keyifli dakika geçirmek isteyenler için hazırlanmış olan Digiturk Süper Lig paketleri şu şekildedir;

 • Süper Lig Full Paket
 • Şampiyonlar Paketi
 • Taraftar Paketi
 • Şampiyon Anadolu Paketi
 • Anadolu Taraftar Paketi

Süper Lig Full paketi sayesinde Süper Lig’in tüm maçlarını canlı canlı izleyebilirsiniz. Süper Lig Full paketinin taahhütlü fiyatı 73 TL, taahhütsüz fiyatı 83 TL’dir. Şampiyonlar paketinde Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor ve Bursaspor’un tüm maçlarını canlı canlı izleyebilirsiniz. Şampiyonlar paketinde taahhütlü fiyat 63 TL, taahhütsüz fiyat 73 TL’dir.

Taraftar paketinde Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray’ın tüm maçlarını izleyebilirsiniz. Taraftar paketinde taahhütlü fiyat 53 TL, taahhütsüz fiyat 63 TL’dir. Şampiyon Anadolu paketinde Trabzonspor ve Bursaspor’un tüm maçlarını canlı canlı izleyebilirsiniz.

Şampiyon Anadolu paketinin taahhütlü fiyatı 35 TL, taahhütsüz fiyatı 45 TL’dir. Anadolu Taraftar paketinde ise beş büyük takım dışında tuttuğunuz takımın tüm maçlarını izleyebilirsiniz. Anadolu Taraftar paketinin taahhütlü fiyatı 24 TL, taahhütsüz fiyatı 29 TL’dir.

Digiturk Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Yukarıda saydığımız paketlerden herhangi birine sahipseniz ve artık verilen hizmetten memnun değil ya da fiyat size pahalı geliyorsa üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Digiturk iptali için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun zorunlu tuttuğu prosedür ile gerekli evraklarınızı tamamlayarak üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Digiturk üyelik iptal talep formuna https://www.digiturk.com.tr/document/iptal_basvuru_formu.pdf linkinden ulaşabilirsiniz. Digiturk üyelik iptal talep formunda sizden kişisel bilgileriniz, iptali istenen dijital kart seri no, iptal sebebiniz, tarih ve imza alanları yer almaktadır. Digiturk üyelik iptal talep formunu eksiksiz bir şekilde doldurup nüfus cüzdan fotokopiniz ile evraklarınızı ilgili yerlere iletmelisiniz. Digiturk üyelik iptali için evraklarınızı 3 farklı şekilde Digiturk’e ulaştırabilirsiniz. Bunlar;

 • Faks yoluyla,
 • Digiturk Yetkili Teknik Servisine giderek,
 • Mektup göndererek yapabilirsiniz.

Digiturk üyelik iptali için en sık kullanılan yollardan biri faks göndermektir. 0212 473 99 99’a Digiturk iptal talep formunuzu ve kimlik fotokopinizi fakslayabilirsiniz. Size en yakın Digiturk Yetkili Teknik Servisine giderek belgelerinizi elden teslim edebilirsiniz.

Ya da son olarak Digiturk’ün adresine gerekli evrakları mektup ile gönderebilirsiniz. Digiturk üyelik iptali için adres bilgileri şöyledir: Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon Anonim Şirketi Abbasağa Mah. Sungurlar İş Hanı No:45 Kat: 1-2-3 Beşiktaş 34353 İstanbul

Evraklarınız Digiturk’e ulaştığında 24 saat içinde iptal talebinin alındığına dair formda belirtilen numaraya mesaj atılmaktadır. Tarafınıza herhangi bir mesaj gelmediyse evraklarınız Digiturk’e ulaşmamış demektir. Bu durumda 24 saat sonra tekrardan evrak yollamanız gerekmektedir. Yine bir mesaj alamazsanız 0212 473 73 73 nolu Digiturk çağrı merkezini arayarak yardım alabilirsiniz.

Digiturk üyelik iptali için belgeleriniz ulaştıktan sonra 7 gün içinde üyeliğiniz sonlanmaktadır.

Bu Yazıyı Paylaş