Ensar Vakfı Üyelik İptali

Ensar vakfı çeşitli alanlarda önemli ve faydalı faaliyetler gösterilmek amacıyla 1979 yılında kurulmuştur. Vakıf eğitim, yayın, yurt hizmetleri, burs, proje, sosyal sorumluluk, yemek hizmetleri, gençler ve hanımlar komisyonu gibi çok fazla alanda önemli çalışmalar ve faaliyetler sürdürmektedir. Vakıf bünyesinde “Genç Ensar” yapılanmasını oluşturmuş ve bu yapılanma sayesinde gençlerin devlete çok daha faydalı olabilmesi sağlamaya çalışmaktadır. Gençlerin kendilerini çok daha fazla bir şekilde geliştirmeleri amacı ile çalışmalar yapmakta ve bu sayede gençlerin başarılı bireyler olmaları konusunda fayda sağlamaktadır. Gençlere yapılan maddi, eğitim, yayın gibi yardımlar sayesinde gençlerin hiçbir şeye ihtiyacı olmadan okullarını okuyabilmelerini sağlayacak nitelikte çalışmalar ortaya koymaktadır.

Ensar vakfı dini değerlerin, insani değerlerin, başarının, eğitimin ortaya çıkarılması amacı ile özellikle gençleri esas alarak faydalı ve önemli çalışmalar yapmaktadır. Ensar vakfı bu çalışmaları yapma aşamasında her zaman gönüllülük ilkesini esas almaktadır. İnsanların yaptıkları bağışlar doğrultusunda çeşitli yurt inşaları yapmakta ve maddi durumu olmayan öğrencilerin konaklama ihtiyaçlarının giderilmelerini sağlamaktadır. Yine maddi durumları iyi olmayan öğrencilere çeşitli miktarlarda burs imkanları sunmaktadır. Ensar vakfı üyelik iptali konusu da çok kolay bir şekilde yapılabilmekte ve insanların zorluk çekmeden üyeliklerini iptal edebilmelerini sağlamaktadır. Bu çalışmalar da gönüllülük yasası gereğince yapılmakta ve üye olmak istemeyen insanların kolay bir şekilde üyeliklerinin iptal edilmelerini sağlamaktadırlar.

Ensar vakfı üyelik iptali işlemlerinin kolay bir şekilde yapılabilmesi teknoloji kullanımının fazla olmasının faydaları arasında yer almaktadır. Vakıf teknolojiden çok büyük oranda fayda sağlamaktadır. Teknoloji sayesinde öğrencilere özel eğitim kitapları bastırmakta ve ücretsiz olarak dağıtımlarını yapmaktadır. Bu kitaplar insanların yaptıkları bağışlar neticesinde yaptırılmakta ve öğrencilerin çok daha başarılı olmasını sağlayacak nitelikte çalışmalardır. Ayrıca öğrencilere çeşitli eğitim kampları düzenlemekte ve belli sınavlar öncesinde öğrencilerin tam anlamıyla çalışma hızlarını artırmalarını sağlamakta ve bu sayede büyük başarılın kazanılmasını hedeflemektedir. Ensar vakfı ayrıca lise ve üniversite öğrencilerine yemek yardımları da yapmaktadır. Vakıf şubelerinde ücretsiz yemek hizmetleri sunmakta ve öğrencilerin zorluk çekmeden yemek yiyebilmeleri konusunda önemli çalışmalar ortaya koymaktadır.

Ensar vakfı üyelik iptali işlemleri için pek çok kanal bulunmaktadır. Vakıf bünyesine gidilerek doldurularak dilekçeler, telefon numaraları ile yapılacak üyelik iptal talepleri ve gönderilecek mailler ile kolay bir şekilde üyelik iptalleri gerçekleştirilmektedir. Ensar vakfı üyelik iptali işlemleri teknoloji bilgileri yüksek olan kişiler tarafından dakikalar içerisinde gerçekleştirilmektedir. Üyeliklerini iptal etmek isteyenlerden en ufak bir ücret talep edilmemektedir. Üyelik işlemlerinin gerçekleşmesi sonucunda talep olduğu zaman üyelik iptal belgeleri verilmektedir. Üyelik iptal işlemlerini bu şekilde kısa süreler içerisinde yapan Ensar vakfı bu çalışmaları sayesinde gönüllülük ilkesini esas aldığını kanıtlamakta ve en ufak bir zorluk dahi çıkarmadan üyelerinin iptal işlemlerini yerine getirmektedir.

Bu Yazıyı Paylaş