Disney Plus Üyelik İptali

Disney Plus, dünyanın en büyük eğlence medya şirketi olan Walt Disney Company bağlı bir kuruluştur. Online video ve film/dizi platformu olan Disney Plus geçtiğimiz bir kaç ay öncesine kadar oldukça popüler ve sevilen bir platform iken aldıkları bir karar tüm durumu aleyhlerine çevirdi.

Disney Plus önceki dönem için “Atatürk” isimli bir dizi serisinin başlayacağını duyurmuş hatta çekimlerin büyük bir bölümü tamamlanmıştı. Ancak şirket aldığı ani bir karar ile dizinin Disney Plus’da yayımlanmayacağını açıkladı.

Bununla birlikte oluşan dedikoduların başında ise Ermeni lobisinin diziye engel olması yönünde olunca Türk halkı büyük bir tepki verdi. Bu tepkilerin başında ise Disney Plus üyelik iptali geliyor. Binlerce kullanıcı hızlı bir şekilde üyeliğini iptal ettirmeye başladı.

Henüz Disney Plus üyeliğinizi nasıl iptal edeceğinize dair bilginiz yoksa bu yazımızda size Disney Plus hesap kapatma, üyelik iptali gibi bilgileri sunacağız.

Disney Plus Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Şirket açıkçası Türkiye’de faaliyetlerine başladığında büyük bir reklam ve tanıtım yaparak kısa sürede adını duyurmayı başardı. Ancak söz konusu Atatürk olunca milletimiz şirketin bu tavrını kabullenemedi ve Disney Plus hesap kapatma işlemlerine hemen başladı. Sizde üyeliğinizi iptal ettirmek için;

https://www.disneyplus.com/tr-tr/login adresine girerek e-mail ve şifreniz ile oturum açın.

Hesap bölümünü seçin.

Üyelik bölümünden Disney+ kısmına giriş yapın.

Son olarak üyeliği iptal et bölümünü seçerek işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş