Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevu İptali

Hastanelerden aldığınız randevular sağlığınız adına oldukça önemlidir. Hastalık belirtilerinde ve sağlığın kötüye gittiği durumlarda görünmeniz gereken birçok birim bulunmaktadır. Acil sağlık hizmetleri dışında, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi birimlerinden randevu almanız gerekebilir. Randevu sistemi ile birçok birim muayene tarih ve saatleri dolmaktadır.

Hastalar arasında aciliyeti olan birçok hasta bulunmaktadır. Bu nedenle randevu almak kadar gidilmeyecek randevuların iptali de bir o kadar önemlidir. Hastane randevusu aldıktan sonra o gün ve saat sizlere ayrılır. Bazı nedenlerden dolayı hastaneye gidilemeyebilir. Bu durumda Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi randevu iptali yapılması zorunludur ve vatandaşlık görevidir.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi randevu iptali nedir? Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi randevu iptali nasıl yapılır? Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi randevu iptali aşamaları nelerdir?

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevu İptali Nasıl İptal Edilir?

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi birimleri çok yoğundur. Eğitim ve araştırma hastanesi olması nedeniyle önemli ve kritik hastalar randevu alabilmek adına çok uğraşmak zorundadır. Günümüzde randevuların dolu gözükme sebepleri arasında randevu alıp gitmeyen hastaların çoğunluğu büyük bir yer kaplar.

Bilinçli bir vatandaş olarak randevuya gitmek için randevu aldıkları alanlardan iptal işlemini gerçekleştirerek, ihtiyacı olan hastalara yer açmaları önemlidir. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden randevu almak için yapılması gereken; E-devlet üzerinden, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi web sitesi üzerinden ve 182 sağlık Bakanlığı portalından randevu alınmalıdır.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevu Alınacak Birimler

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi birimleri öğrenmek randevu almak adına önemlidir. Bazı hastanelerde her branşta alan bulunmayabilir. Bu nedenle hastane birimlerini öncelikle araştırmanız sizlere daha iyi bir hizmet verilmesini sağlar.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi birimleri;

  • Özellikli Sağlık Hizmetleri
  • Cerrahi Birimler
  • Dâhili Birimler
  • Temel Birimler
  • Acil Sağlık Hizmetleri

Her birimin ayrı branşları bulunmaktadır. Bu birimler adına randevu alırken istediğiniz bir doktor var ise isme göre randevu alabilirsiniz. Bazı birimlerin doktor randevuları oldukça yoğun olabilmektedir. Bu nedenle randevu iptallerine göre boş tarihler bulmanız mümkündür.

Alo 182 ile Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevu İptali

Alo 182 Merkezi Hekim Randevu Sistemi olan MHRS üzerinden randevu alabilir ve iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Randevu iptali doktorun daha verimli hizmet verebilmesi, randevular arası boşluk kalmaması ve başka hastaların mağdur olmaması adına oldukça önemlidir.

Randevularınız sistem üzerinden otomatik olarak gözükmektedir. Hastane ismini ve randevu bilgilerinizi Merkezi Hekim Randevu Hizmetleri danışma hattındaki temsilci ile paylaşarak iptal edebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevu İptali

E-devlet sistemine giriş yaparak randevu iptali yapmanız için, şifrenizi doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Arama alanına Sağlık Bakanlığı ya da hastane randevu iptali olarak yazdığınızda sizi gerekli birime yönlendirecektir. Entegre olarak birçok kurumla çalışan e-devlet üzerinden de randevunuzu kolaylıkla iptal edebilirsiniz.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Web Sitesinden Randevu İptali

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi web sitesi üzerinden hastane randevularınızı iptal etmeniz mümkündür. Web sitesine giriş yaparak siz de oluşturduğunuz randevunuzu iptal edebilir ve boş randevu açarak diğer hastalara yardımcı olabilirsiniz. Hastalık halinde bazı sürelerin hızlı işlemesi gerekmektedir.

Randevuların yoğunluğu bazen uzun süreleri kapsayabilir. Randevusuz hasta kabul etmeyen ve bazı kritik hastalıkların daha çok ilerlemesine neden olan randevu yoğunluğunun önüne geçmek adına toplum olarak bu konuda bilinçli olunması önemle rica olunur. Hasta kabul işlemlerinin sorunsuz tamamlanması ve doktor mesaisinin daha verimli kullanılması adına her boşa dolan randevu günü bir hayat demektir.

Randevu İptali Neden Önemli?

Randevu iptalinin hastane için önemi büyüktür. Eğitim ve Araştırma Hastanesi niteliğine sahip olması nedeniyle birçok hastalık teşhisi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde koyulur. Bu hasta için sürenin doğru işlemesi anlamına gelir. Yapılması gereken ise bu durumda daha bilinçli bir kayıt oluşturmaktır.

Randevu alınmadan önce muayene olmak istediğiniz birimleri doğru seçmeniz de gereksiz randevu kaydının oluşmaması adına önemlidir. Randevularınızda sorun yaşamamak adına öncelikle doğru birim üzerinden randevu alıp almadığınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Randevu için birimler arası randevu geçişi yapılmamaktadır.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Birimleri Hakkında Detaylı Bilgi

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Birimleri arasında çocuk bölümü de yer almaktadır. Randevu almadan önce birimler hakkında detaylı bilgi almanız gerekebilir. Bu durumda Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi web sitesinde yer alan birimler isimli modülüne giriş yaparak branşlar bölümünden birimleri seçebilirsiniz.

Örneğin cerrahi birimler içerisinde yer alan; anestezi ve reanimasyon kliniği, çocuk cerrahi bölümü, kalp ve damar cerrahisi, üroloji, kulak burun boğaz ve kadın hastalıkları gibi birçok birimi inceleyebilirsiniz.

Doğru birimden randevu alarak, yanlış randevu ile zamanınızı boşa geçirmez ve hızla tedavinize başlayabilirsiniz. Randevu iptali ise bazı zorunlu sebeplerle iptal olabilir. Sizin için iptal olan randevunun başka hasta için umut ışığı olması adına randevu iptalinizi kısa süre içinde iptal etmeniz mümkündür. Aynı ay içerisinde boş bir randevu oluşturamayan hastanın daha fazla beklemesinin önüne geçebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş