Storytel Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Storytel abonelik iptali nasıl yapılır? son dönemin en popüler uygulamalarından biri olan Storytel uygulamasına abone olan kişiler tarafından merak edilen konulardan biridir. Pek çok kişinin keyifle kullanmakta olduğu ve sürekli yeni içeriklerin gelmekte olduğu uygulama, kişisel gelişim açısından da avantaj sağlamaktadır. Kitap okumanın kolay ve avantajlı yolunu sunan bu uygulama sayesinde aynı anda farklı işler gerçekleştirirken bir kitabın içeriğini öğrenebilmek söz konusu olmaktadır. Yolculuk esnasında kitap okurken rahatsız olanlar, farklı işler yaparken zamanını daha verimli geçirmek isteyenler ya da sesli kitap okuma seçeneklerini daha etkili bulanlar için oldukça iyi seçenekler sunulmuş olmaktadır..

Storytel, birçok farklı içeriğe ulaşılabilecek bir platformdur. Bu uygulama üzerinden rahatlıkla birbirinden farklı alanlarda bilgi edinmek sağlanabilmektedir. Çocuklu aileler için de güzel hikaye seçenekleri bulunan bu uygulama aile boyu kullanabilme olanağı sağlamaktadır. Storytel abonelik başlatılması oldukça kolaydır. Uygulamayı indirmenin ardından abonelik gerektiren işlemlerden biri seçiliğinde doğrudan yeni bir sekme açılmakta ve burada onay verilmesiyle birlikte ödeme gerçekleştirilmektedir.

Her ay ödeme yapılması gereken uygulama böylece sürekli kullanılabilir hale gelmektedir. Buna karşın pek çok farklı nedenden ötürü kişiler artık uygulamaya aboneliklerini sürdürmek istemeyebilmektedir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken Storytel abonelik iptali işlemlerini gerçekleştirmektir. Son derece basit olan bu işlem ile kolayca abonelik sonlandırılabilmektedir.

Storytel Abonelik İptal Süreci

Storytel abonelik iptal süreci farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilmektedir. Buna bağlı olarak öncelikle uygulamanın abonelik iptali için Google Play üzerinden işlem gerçekleştirilmişse yine buraya gidilmelidir. Sol üst bölmede bulunan 3 uzun yatay çizgiye tıklanılması gerekmektedir. Bunun açılmasıyla birlikte abonelikler kısmına gelinmesi sonraki aşamayı içermektedir. Storytel abonelik iptali için bu uygulamanın abone olunan uygulamalar arasında bulunması ve aboneliği iptal et seçeneğinin tercih edilmesi gerekmektedir. Bunun ardından uygulamanın iptali gerçekleştirilmiş olmaktadır.

Abonelik iptalinin gerçekleştirilebilmesi için Storytel ios iptal etme  için de benzer adımların sürdürülmesi gerekmektedir. Bunun için öncelikli olarak Apple Store seçeneğine gidilmesi gerekmektedir. Burada aboneliklerin bulunduğu ayrı bir alan yer almaktadır. Buradan Storytel aboneliği ve kullanım süresinin ne kadar olduğu görünmektedir. İptal işleminin sağlanabilmesi için uygulamaya tıklanılması ve sonra en alt kısımda yer alan kırmızı onay butonuna basılması gerekmektedir.

Abonelik iptallerinin gerçekleştirilebilmesi için mutlaka bu tür “aboneliği iptal et” seçeneklerinden yararlanmalıdır. Aksi takdirde uygulamanın yalnızca silinmesiyle sürekli nedeni bilinmeyen bir ödemenin gidişatı sağlanmış olabilmektedir. Hemen hemen tüm aboneliklerde bu adımların gerçekleştirilmesiyle kolayca abonelik iptali sağlanabilmektedir. Ödeme daha ilk gün yapıldıysa o ay boyunca uygulamayı kullanmak söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle Storytel abonelik iptali öbür ayda gerçekleşebilmesiyle öne çıkmaktadır.

Storytel Avantajları

Storytel avantajları oldukça fazladır. Öncelikli olarak yoğun bir hayat koşuşturmasının bulunduğu günümüzde edebi eserlere vakit ayırabilme olanağı sağlayan en kolay seçeneği sunmaktadır. Aynı anda yemek hazırlayabilmek, yürüyüş yapabilmek, işe/okula gidebilmek ve daha pek çok durumda bir kitabı bitirebilmek olanaklı hale gelmektedir. Böylece hem vakit açısından avantaj sağlanmakta hem de merak edilen kitaplar hakkında fikir edinilebilmektedir. Aynı zamanda dilini geliştirmek isteyen kişiler için diyaloglu konuşma seçenekleri yer almaktadır. Bunların dinlenmesi ile konuşmaların zihinde kalması, daha fazla yabancı sese maruz kalma ve daha kolay öğrenebilme olanaklı hale gelmektedir.

Sevilen kişilerin seslendirmeleri ile birlikte Storytel abonelik üzerinden beğenilen kitapların okunabilmesi daha zevkli hale gelmektedir. Bu bakımdan oldukça büyük kolaylık sağlamasının yanında kitap okumayı sevmeyen kişiler için bile alışkanlık kazandırabilmektedir.

Bu Yazıyı Paylaş