Foursquare.com Hesap Silme

Foursquare.com hesap silme işlemi üzerine bilgi sahibi olmak istiyorsanız lütfen yazımızın tamamını okuyunuz. Foursquare, iPhone, BlackBerry ve Android destekli telefonlar dahil olmak üzere yaygın olarak kullanılan akıllı telefonlar için mevcut bir sosyal ağ hizmetidir. Foursquare’i bu cihazlarda kullanmak için ücretsiz uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Bu uygulamanın amacı, çevrenizdeki işletmeler ve ilgi çekici yerler hakkında bilgi almanızı sağlamak ve deneyiminizi paylaşmanıza yardımcı olmaktır. Foursquare.com’u her kullandığınızda, topluluk hakkındaki bilgilerinizi de arkadaşlarınızla paylaşmış olursunuz. Foursquare uygulamasını akıllı telefonunuza indirdiğinizde, arkadaşlarınızı kişilerinizde,  Facebook ve Twitter hesaplarınızda bulur. Foursquare hesabınıza arkadaş ekledikten sonra, uygulama arkadaşlarınızın ne yaptığını size bildirmektedir. Aynı zamanda sizin yaptığınız şeyler, gittiğiniz yerler de arkadaşlarınıza bildirilecektir. Foursquare’in faydalarını en üst düzeye çıkarmak için, yaşadığınız yerdeki veya ziyaret ettiğiniz yerdeki bir işletmeyi veya turistik yeri her ziyaret ettiğinizde gönderi girişi yapmanız gerekmektedir. Bunun için programa girerek “Check In” e dokunduğunuzda yakındaki yerlerin bir listesi açılmaktadır. Bulunduğunuz yeri göremiyorsanız da listeye ekleyebilirsiniz. Foursquare.com daha sonra giriş yaptıktan sonra durumunuzu güncelleyecektir. Peki etkinliği ve faydaları saymakla bitmeyen Foursquare.com hesap silme işlemi nasıl yapılmaktadır?

Foursquare.com Hesap Silme İşlemi

Foursquare 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. Piyasaya sürüldüğünde satış noktası, restoranlara ve yerel işletmelere “giriş yapma” yetenekleri o zamanlar için  alışılmışın dışında bir deneyimdi. Bu yakın tarihteki çılgınlık büyüyerek birçok programa öncülük etti. Bugün şirket hala tüketicilerin nereye gittiğini izliyor. Ancak Foursquare.com büyük ölçüde pazar araştırmasına ve hedeflenen reklamlara odaklanan bir konum verisi pazarlama platformu haline geldi. Dolayısıyla bugünlerde Foursquare’i kullanmasanız bile şirket sizi izliyor veya diğer bir deyişle kullanıyor olabilir. Bu nedenle Foursquare.com hesap silme işlemini yapmanız gerekmektedir. Birazdan sizlere anlatacağımız adımları takip ederek rahatlıkla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap Silme İşlemi

Foursquare çok gezen insanların en fazla kullandığı uygulamadır. Çünkü bu uygulama ile birlikte her türlü mekanın ve restaurantın içeriğini öğrenebilir, manzarasını keşfedebilir, hizmeti hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu tarz bir yaklaşım aynı zamanda rekabeti artıran faktörlerden de biridir. Foursquare programı içerisinde yarıştığının farkında olan yerler arasında olan bir rekabetten bahsediyoruz. Dolayısıyla ‘‘Foursquare uygulaması kısmen de olsa bireysel çıkarlarımızı korumaya yöneliktir.’’ diyebiliriz. Tabii ki Foursquare bu faydanın çok daha fazlasını sizlerden alarak kişisel veriler dahil birçok veriyi başka alıcılara satmaktadır. Bu nedenle Foursquare hesabınızı silmek mi istiyorsunuz? Bunun için bir bilgisayar veya bir telefona ihtiyacınız var. Telefon üzerinden örnek verecek olursak Foursquare uygulamasında sırasıyla;

 • Sağ üstteki aşağı oka tıklayın
 • Ayarlar sekmesine tıklayın.
 • Gizlilik Ayarları sekmesine tıklayın.
 • Burada karşınıza birçok ayar çıkacak. Hesabınızı Silin sekmesine tıklayın.
 • Hesabı Sil sekmesine tıklayın.
 • Bu noktada uygulama sizden parolanızı istemektedir. Parolanızı girin ve Onayla’ya tıklayın.

Foursquare.com Hesap Silme – Foursquare Benzeri Programlar

Foursquare.com hesap silme işlemi gerçekleştirdiniz ve mekan uygulaması mı arıyorsunuz? Yapabileceğiniz şeyler ve kullanabileceğiniz birçok program var. Tabii ki Instagram da bu programlardan birisidir. Çünkü Instagram uygulamasında kişi etiketleme, fotoğrafın yer etiketini yapma ve paylaşılan gönderilere beğeni ile yorum gönderme özellikleri var. Ancak Instagram direk buna yönelik bir program değil. Dolayısıyla Foursquare benzeri programları telefonunuza yüklemeniz gerekir. Yelp, Tripadvisor, Airbnb, Triplt, Swarm, Find My Friends, Hopper, Booking.com, Expedia, Wikitravel, socialcast, WorldMate, TripCase ve Similio gibi programlar kullanabilirsiniz.

Program Örnekleri

Yelp, ister restoran, ister tamirci, kuaför veya bar arıyor olun, bölgenizdeki en iyi işletmeleri keşfetmeniz için çalışan bir mobil uygulamadır. Yelp diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı sağlar. Tripadvisor mobil uygulaması Android ve iOS platformlarında kullanılabilir. Tripadvisor forumlarında oteller, restoranlar hakkında yorum oluşturmak ve diğer gezginlerle sohbet etmek için kullanılabilir. Airbnb’yi kullanarak tatil kiralarını görüntüleyebilir ve rezervasyon yapabilirsiniz. Swarm, gittiğiniz yerlere göre ödüller kazanmanıza ve arkadaşlarınızla rekabet etmenize olanak tanır. Bunları yüklemeden önce Foursquare ve Swarm hesabınızı webden silebilirsiniz.

Foursquare.com ve Swarm Hesap Silme

Bir Foursquare ve Swarm hesabınız mı var? Foursquare.com’u sildiğiniz vakit eş zamanlı olarak Swarm hesabınızı da tamamen silmiş oluyorsunuz. Hesabınızın silinmesiyle birlikte o güne kadar yaptığınız tüm check-in’ler, keşfettiğiniz mekanlar, öneriler ve diğer her şey silinmektedir. Dolayısıyla bu işlemi yapmadan önce iyi düşünmeniz gerekmektedir. Fourquare.com ve Swarm hesap silme için sırasıyla;

 • Foursquare Swarm Hesap Silme Linki: https://tr.foursquare.com/delete adresini açın.
 • Bu link ile de giriş yapabilirsiniz. https://tr.foursquare.com/delete_me
 • Foursquare Hesap Silme ve Foursqaure Swarm hesap silme sayfasını açtıktan sonra Foursquare ve Swarm uygulamasını neden bıraktığınızı belirtiyorsunuz.
 • Bir soru soruluyor: Emin misiniz? Sorunun hemen altındaki notta silme işleminden sonra verilerinizin geri kurtarılamayacak şekilde silineceği tekrardan hatırlatılıyor.
 • Hesabı silmek istiyorsanız “Delete Account” butonuna tıklamanız gerekiyor.
 • Sonrasında hesap şifrenizi giriyorsunuz ve Foursquare ile Swarm hesabınızı silmiş oluyorsunuz.

Bu Yazıyı Paylaş