ASKİ Abonelik İptali

Su  ve kanal arızalarına dair her türlü soru ve görüşler konusunda hızlıca iletişime geçilmesi  mümkündür. Aski abonesi olanlar her türlü fatura süreçlerinin takip işlemlerini yapabilirler. Yeni su abonelik işlemlerinden en iyi şekilde yararlanma şansına sahip olacaklardır.

Yeni su ilk abonelik işlemlerini yapmak isteyen pek çok vatandaşımızda başvuru işlemlerini bir an önce yerine getirmeye çalışmaktadır. Buna göre konutlarda ki su ve kanal projelendirme işlemleri de sorunsuz şekilde yerine getirilmeye başlanır.

Zorunlu deprem sigortası aski  hizmetlerinden yararlanan kişilerde bir süre sonra aboneliklerini iptal ettirme amacı içerisinde olabiliyor. Aski son dönemde hemen herkesinde başvurduğu yollardan biri haline gelmeye başlamıştır. Aynı zamanda bu hizmetlerden yararlanan ve başvurularını gerçekleştiren pek çok vatandaşımızda, abonelik değişikliği ya da hesap iptali gibi yollara da başvurmaktadır. Özellikle yeni su abonelik işlemleri konusunda da mutlaka gerekli ön görülen belgelerinde hazırlanması gerekiyor.

ASKİ abonelik iptali nedir? ASKİ abonelik iptali nasıl yapılır? ASKİ abonelik iptali hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

ASKİ Abonelik

ASKİ abonelik işlemleri de tercihe bağlı olarak online kanallar aracılığıyla da yapılmaya devam ediliyor. TC kimlik bilgileriniz dahilinde bundan sonra çok kolay şekilde abonelik işlemlerinizi yapma şansına sahip olmaya başlayacaksınız. Formu bundan böyle eksiksiz şekilde doldurarak dilediğiniz zaman zarfı içerisinde abonelik süreçlerinin yapılmasını sağlamaya başlamış olursunuz.

Form doldurma işlemlerini de online kanallar üzerinden sorun yaşamadan yapmanızda mümkündür.  Fakat vatandaşlarımızda bazı zamanlar değişik kararlar alma ihtiyacı içerisinde olabiliyor. Bu kararlardan bir diğeri ise  abonelik ile ilgili olarak iptal durumunun yapılması diyebiliriz.

Abonelik iptali yapıldığı zaman ise hangi  yollara başvurulacak olduğu da üzerinde durulan konulardan biridir. Pek çok vatandaşımızda artık aboneliği nasıl iptal edebilirim, hangi yolları izlemeliyim şeklinde düşünceye girebiliyor.

ASKİ abonelik işlemlerinizi istediğiniz zaman dilimi içerisinde iptal edebilirsiniz. Bunun için yapacağınız çözüm yolların ise oldukça basit olduğunu söylememiz mümkündür. Yapmanız gereken ise iletişim numarası üzerinden arama yaparak ya da online kanallar üzerinden  aski aboneliğinizi sonlandırmak istediğinizi beyan etmeniz olacaktır.

ASKİ Aboneliğimi Nasıl İptal Ederim

Abonelik kapatma, abonelik açtırma, ilk yeni su üyeliği gibi pek çok farklı yollara başvurabiliriz. Tüm bunların yapılması adına da mutlaka gerekli ön görülen belgelerinde eksiksiz şekilde mutlaka yerine getirilmesi gerekiyor. Bakıldığı zaman ise  ASKİ abonelik için şu belgelerin mutlaka hazırlanarak sunulması gerektiğinin altını çizmemiz lazım. Bunlar;

Kira kontratı ve tapu belgesinin fotokopisi gereklidir

Başvuru yapacak kişinin kendine ait olan TC kimlik  fotokopisi

Ehliyet ya da pasaport fotokopisi de  beyan edilebilir

Zorunlu deprem sigortası fotokopisi gerekir

Abonelik yapılacak olan yerle ilgili olarak da yerin abonelik numarası

ASKİ Su Abonelik İşlemleri

Vatandaşlarımız aski su abonelik işlemlerini yaptırmak adına da istenen tüm şartlandırmaları sorunsuz olarak yerine getirmesi gerekiyor. Yukarıda da sizden istenen belgeleri mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekecektir. ASKİ su aboneliği yapan  kurumlardan istediğinizi de seçerek hemen başvuru işlemlerinizi sorunsuz şekilde yerine getirilmesini de sağlamaya başlamış olursunuz.

Fakat belirtmemiz gereken ise birtakım bazı hususların söz konusu olduğunu söylemek isteriz. Onlardan biri de eğer ki oturacağınız konuta dair su borcu bulunma durumu varsa da o zaman borcu ödeyerek abonelik sonlandırma işlemlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz.

Aski su aboneliği zorunlu deprem sigortası 18 Ağustos 2012 tarihinden itibaren zorunluluk teşkil etmiştir. Bu sebepten dolayıdır ki konut güvenliğinin sağlanması adına d vatandaşlarımız artık abonelik işlemleri olması adına da başvurularını gerçekleştirmektedir. Ayrıca abonelik üyeliğinden tutunda abonelik açtırma gibi yollara başvuracak olan kişiler için de Deprem Sigortası bulunması  gereklidir. Mutlaka zorunlu deprem sigortasının  yapılması gerekiyor.

ASKİ Su Abonelik Açtırma Ücretleri

ASKİ su abonelik açtıracak olan kişiler açısından bakıldığı zaman ise ücretin ne kadar olacağı merak edilen konulardan biri haline gelmektedir. Afet Kanununa göre  mutlaka Zorunlu sigortanın olmasına dikkat edilmektedir. Bu sebepten dolayıdır ki konut güvenliğinin en iyi şekilde sağlanması adına da mutlaka bu tür başvuru işlemlerinin yapılması gerekiyor.

Bu sebepten dolayıdır ki vatandaşlarımızda ASKİ su abonelik yoluna bir an önce başvurma ihtiyacı içerisinde yer alabiliyor. Depozito ödeme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra ise abonelik kapatma  gibi duruma başvurursanız o zaman ödemelerinizde size geri şekilde iade edilmeye başlanır hale gelecektir.  2015 yılı itibariyle baz alındığı zaman ise ASKİ abonelik işlemleri içinde alınan ücretin 10 m3 tutarında fiyata tekabül etmiş olduğunu söyleyebiliriz. Yani bu durumda ödenecek olan tutarın 40 TL  gibi bir fiyatı kapsamış olduğuna işaret eder.

ASKİ Su Aboneliğimi Nasıl Kapatabilirim

ASKİ su abonelik iptali  ile ilgili olarak çok fazla ayrıntılı bilgiye sahip olmayan kişilere de yardımcı olmak istemekteyiz. Bu sebepten dolayıdır ki böyle bir durumda hangi yolları izlemeniz gerektiğine dair sizlere bilgiler sunacağız.

Abonelik iptalini nasıl yaparak kapatabilirim diyorsanız,  ASKİ kurumlarının yolunu tutarak bu durumu iletmeniz yeterli olacaktır. Ama mutlaka bu tür kurumun yolunu tuttuğunuz zaman ise yanınızda TC kimlik  fotokopisi de mutlaka olması gerekiyor. Bu işlemi sorunsuz şekilde  getirmiş olduktan sonra da güvence paranızı hiçbir sorunla karşı karşıya kalmadan geri alacaksınız.

Bu Yazıyı Paylaş