Perşembe , Temmuz 18 2019
Ana Sayfa / Haberler / YGS sınav sonuçları 2017 – ÖSYM’den açıkladı

YGS sınav sonuçları 2017 – ÖSYM’den açıkladı

YGS sınav sonuçları 2017 açıklandı. ÖSYM YGS sonuçlarını duyurdu. YGS sınav sonuçları nereden sorgulanacak? sorusunun yanıtı ve ygs sorgulama ekranı haberimizde. Adaylar YGS sonuçlarını, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM ’nin “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecek.

2017 YGS sonuçları açıklandı. ÖSYM YGS sınav sonçlarını resmi internet sitesinden az önce açıkladı. Günlerdir merakla bekleyen 2.5 milyon öğrenci kaderlerini bekleyecek sınav maratonunun ilk sonucunu belli oldu. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar YGS sonuçlarını, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin”https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden mobil uygulamalarından öğrenebilecek.

YGS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

2017 YGS sonuçları | 2017 YGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM’nin yayınlamış olduğu sınav takvimine göre YGS sonuçlarının açıklanma tarihi 28 Mart 2017 (yani bugün) olarak belirtilmekte.

YGS puan türü ile tercih yapacak öğrenciler için bu tarih oldukça önemli. Çünkü adaylar elde ettikleri puanlarına göre, tercih döneminde tercih işlemlerini gerçekleştirecek.

2017 YGS saat kaçta açıklanır?

Şimdiden söyleyelim saatler bu gece 00.00’ı gösterdiğinde öğrenciler bilgisarayın başında olacak. ÖSYM şuana kadar net bir saat belirmiş değil. Daha önceki yıllarda YGS sınavları sabah saat 10:00 ila 13:00 arasında açıklandı. ÖSYM’nin bu yıl yine bu saatlerde sınav sonuçlarını açıklaması bekleniyor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir