Pazar , Kasım 18 2018
Ana Sayfa / E-Devlet / TC Kimlik no ile ssk sorgulama

TC Kimlik no ile ssk sorgulama

TC kimlik no İle SGK Hizmet dökümü sorgulama işlemi : Şimdi sizlere tc kimlik numarası ile TC kimlik no dam sadece şifre girmeden sgk hizmet dökümü sorgulamalarının yapılıp yapılmayacağını anlatacağım. Sevgili çalışanlar, Türkiye’de gün geçmiyor ki internet isteleri açılmasın. Hatta bizim sitemizde onlardan birisi. Fakat biz, hiç bir sorgulama işleminde kaynak sitenin linkini direkt hedef olarak vermediğimiz gibi, bizlere tc kimlik bilgilerinizi verin, ya da hesaplamalarda kişisel bilgilerinizi gireceğiniz hiç bir alan oluşturmuyoruz. Peki oluşturan ve devlet sitesi olmayan siteler var onlar ne olacak ? Bu konuda da sizlere çok önemli bilgiler sunmak istiyorum.

Tc kimlik numaramı isteyen devlet sitesi olmayan sitelere bilgilerimi girmeli miyim ? Kesinlikle hayır değerli vatandaşlar. Bu hususta, devletin resmi sitesindeki hesaplamayı kendi sitesinde iframe şeklinde gösterenler aslında kötü niyetli değillerse de sizler bir kod yapısının iframe mi değil mi olduğunu anlamayazsınız.

E-DEVLET ŞİFRESİ HARİCİNDE TC İLE SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMASI YAPABİLİR MİYİM : Tabiki hayır. Yukarıdaki bilgiler ışığında bilgileriniz insanların ellerine geçebilir. Kendi güvenliğiniz için bu bilgileri hiç bir site ile paylaşmıyorsunuz. Özellikle tc kimlik numarasıylabirlikte baba adı ve özel bilgiler soruluyor ki, asla bu sitelere itibar etmemeniz gerekmektedir. İşlemleri sadece turkiye.gov.tr sitesi üzerinden yapacaksınız. Bu site T.C Devletinin Resmi sitesi olup güvenle kullanabilirsiniz bu siteyi.

E DEVLET ŞİFRESİNİ NASIL ALACAĞIM PARALI MI : Evet bu ücret çok düşükte olsa bir bedel ile sizlere sunuluyor. Bu şifreyi PTT Müdürlüklerine giderek şahsen başvuruda bulunmalısınız. 2 tl para ödeyerek bu şifreyi ilk kez sizlerin açacağı bir zarf ile alacaksınız. Daha sonra ise türkiye.gov.tr sitesine girerek sorgulama işlemlerinizi mahkemelerinizi, kısacası adınıza devlet ile irtibatı olan herşeyi boşanmaya hacize kadar herşeyi öğrenebileceksiniz.

E DEVLET ŞİFRESİNİ KAYBETTİM NE YAPACAĞIM : Eğer bu şifreleri aldığınız Postanelerde verdiğiniz telefon numaraları doğru ise sistem tarafından yeni aktive edilen yöntem ile e devlet giriş şifrelerinizi kısa sürede değiştirebileceksiniz. turkiye.gov.tr adresinden şifremi unuttum seçeneği ile önünüze gelecek olan adımları lütfen takip ediniz.

E-DEVLET KAPISI SSK SORGULAMA İŞLEMİ: E devlete şifreleriniz ile google araması birinci sayfa birinci sırada çıkan turkiye.gov.tr ile kimlik bilgilerimi şimdi doğrula şeklinde giriş yapacaksınız ve daha sonra oradan hizmet gün ssk sorgulaması yapabilirsiniz. Daha ayrıntılı olarak sizlere aşağıdaki linkten anlattık lütfen bu linke bakınız.

SSK NUMARASI İLE SGK HİZMET SORGULAMA YAPILABİLİYOR MU : Hayır kesinlikle yapamazsınız. Bu işlemi devlet kapısından yapacaksınız. Tüm işlemler sadece e devlet şifresine bağlı olarak yapılmakta. Çoook eskiden yapılabiliyordu ama artık bunu yapmanın bir yolu yok. Sadece şifreli olarak yapacaksınız

ŞİFRESİZ SSK SORGULAMA YAPABİLİR MİYİM :Hayır şifresiz olarak sadece tc kimlik numaralarınız ile de sorgulama yapamazsınız. E devlet şifresi şart.

NEDEN SİGORTA DÖKÜMLERİMİ SORGULAMALIYIM ? : Sigorta bütün dünya ülkelerinde çalışanları güvence altına alan bir sistemdir, Hastalık, kredi alımlarında gereklilik, emeklilik için ise şarttır. Sigortalılık durumlarınızı tabiik sorgulamlı ve hizmet prim gün ödeme sayılarınızın ne kadar olduğunu araştırmalısınız. Dolayısı ile emekliliğiniz de buna bağlı olarak geliştiğinden baya önem arzeder. Türkiye’de işverenler, üzerlerine çok fazla parasal yük geldiği gerekçesi ile ellerinden geldiğince sigortayı göstermezler ( kurumsal firmalar hariç) bu durumda size düşen sigortalılık günlerinizin ne ölçüde yatırıldığı, kaç para üzerinden sigortalılığınızın devam ettiğini öğrenmek durumundasınız. Tabi büyük ve kurumsal bir firmada çalışıyorsanız buna gerek yok. Siz beni sigortalı göstermeyin deseniz de kanuni olarak onlar sizin sigortalılığınızı asla kesemezler.

İŞVEREN BENİ SİGORTALI GÖSTERMİYOR NE YAPMALIYIM ? Şikayet edebilirsiniz SGK Müdürlüklerine ama emin olun bu şikayet ile sizin haklarınız işverenden tek tekalındığında geri dönüşünüz ve bir iş yeriniz olmayacaktır. Uzun süre işyerlerinde çalışan ama sigortalı gösterilmeyenler, bu durumu iki tane şahit ya da bir evrak ile ispat edebiliyor ise, iş mahkemeleri bu durumda sizin tüm yasal haklarınızı işverenden alacağı gibi, çalıştığınız süreler için geriye dönük aylık sigorta prim bildirgelerini işverenlerinize verdirerek tüm sigortalılık sürelerinizi de geri kazanmanızı sağlayacaktır. Bu durumda bir avukata giderek bilgi almanız yeterli.

Peki TC kimlik no bilgilerimle sgk sorgulaması yapamayacak mıyım ? Evet yapamayacaksınız. Daha önceden ben biliyordum ve dökümlerimi alıyordum diyenlere de bilgiler sunalım. Önceleki devletin resmi sitesi SGK kuruluşu olan EGSM üzerinden bu işlemler güvenle yapılıyordu fakat artık devlet baba bu işlemlerin tamamını e devlet sistemine bağlamış durumda. Dolayısı ile sizler bu sorgulamalarınızın alayını bu siteden yani türkiye.gov.tr adresi üzerinden yaapacaksınız.

E DEVLET ŞİFRESİYLE SSK SORGULAMA
Konumuza bakarak, edineceğiniz e devlet şifreleriile ssk gün sayılarınızın kaç gün olduğunu ve daha bir çok sorgulamayı yapabileceksiniz. Başka bir kapı aramayın emin olun üzülürsünüz. Tc ileşifresiz sgk hizmet dökümü sorgulama işlemlerini e devlet sitesi haricindeki hiç bir yerden yapmamalısınız. Bakın yapmamalısınız diyorum, sizlere sonuç vermiyorlar demiyorum. Lütfen e devlet şifresi edinerek bu işlemleri gerçekleştiriniz.

Sitemiz üzerinden aşağıdaki e devlet sorgulama konularında da sizlere değerli bilgiler sunduk bu konularımızı da inceleyebilirsiniz.

yorumlayın

  1. Bunu buradan gerçekleştirebiliyormuyuz sorgulama ile ilgili bilgi verirmisiniz lütfen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir