Çarşamba , Nisan 24 2019
Ana Sayfa / Haberler / Milli Eğitim Bakanlarından Velilere : Teşvik Alan Özel Okullara Güvenebilirsiniz

Milli Eğitim Bakanlarından Velilere : Teşvik Alan Özel Okullara Güvenebilirsiniz

Milli Eğitim Bakanlığı, darbe girişiminin ardından 81 ilde bin 71 özel okulu FETÖ bağlantısı nedeniyle kapattı. Bu okulları bünyesine alan Milli Eğitim Bakanlığı, 19 Eylül’de başlayacak yeni eğitim yılı öncesinde bu okullarla ilgili çalışmalarını tamamlayacak. Bu okullar, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermeye devam edecek. Kapatılan bu okullarda öğrenim gören 138 bin öğrencinin ise devlet ve özel okullara yerleştirilmesi işlemleri sürüyor.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NA TELEFON YAĞMURU

Çocuğunu özel okula yazdırmak isteyen veliler, FETÖ kaygısı yaşıyor. Hangi okulun güvenilir olabileceği konusunda Milli Eğitim Bakanlığın’dan bilgi isteyen veliler, bakanlığı telefon ve mail yağmuruna tuttu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın “ALO 147” danışma hattını arayan velilerden, “Çocuğumuzu hangi özel okula kayıt yaptırabiliriz? Şu an açık olan özel okullardan da FETÖ’cü çıkarsa paramızı nasıl geri alacağız?” gibi sorular geldiği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, velilerden gelen sorular üzerine şu açıklamayı yaptı: “Teşvik alan okullar, FETÖ ile ilişkisi bakımından kontrol edildi ve bağlantı tespit edilmedi. Teşvik alan okulların tam listesini MEB’in internet sitesinde yayınlayacağız. Bu okullara güvenebilirsiniz.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir