Pazartesi , Temmuz 22 2019
Ana Sayfa / E-Okul / 2016 TEOG Tercih Sonuçları Açıklandı

2016 TEOG Tercih Sonuçları Açıklandı

Orta Öğretime Geçiş sınavı, TEOG tercih sonuçları açıklandı. Daha önce yayınlanan TEOG tercih ve yerleştirme kılavuzuna göre TEOG yerleştirme puanları (YEP) Gün içinde  MEB tarafından açıklanacak. Lise tercihi yapacak olan öğrenciler açısından oldukça önemli olan bu puanlarla birlikte yüzdelik dilimler de öğrenilmiş oldu.

TEOG YEP Puanları ve Yüzdelik Dilimleri TEOG yerleştirme sonuçları sayfası MEB paylaşıma açar açmaz sayfamızda yayınlandı. Bu sayfadan TEOG sonuçlarınızı hemen öğrenebileceksiniz.

 

Sonucu öğrendikten sonra ne yapacağız. Aslında önümüzde uzun ve sabırlı bir süreç bizi bekliyor. Bu önemli tercih sürecinden mutlaka rehberlik servislerinden uzmanlardan ya da okullarımızdan yarım almamız gerekecek. 29 Haziran 2016 Çarşamba günü yani bugün YEP puanları ile yüzdelik dilimleri öğrendikten sonra tercih sürecini bekleyeceğiz. Önce TEOG puanıyla öğrenci alan özel okulların kayıt işlemleri 30 Haziran – 14 Temmuz tarihleri arasında yapıladı. Akabinde 22 Temmuz’da Spor liseleri ve Güzel sanatlar liselerine kayıtlar tamamlandı. Bu kısım geçildikten sonra tüm öğrencileri ilgilendiren TEOG Lise tercihleri başlayacak. YEP puanlarımızı kullanarak 15-25 Temmuz 2016 tarihleri arasında lise okul tercihlerimizi yapacağız. 8 Ağustos’da Teog yerleştirme sonuçları açıklanacak ve hangi okula yerleştiğimizi öğreneceğiz. Bu süreçte yerleşemeyen öğrenciler üzülmesin zira aynı gün boş kalan kontenjanlar ilan edilecek. Akabinde 9-31 Ağustos tarihleri arasında 3 defa nakil tercih başvuruları alınacak.Tüm bu süreçlerde sitemizde tüm gerekli detaylar öğrencilerimizle paylaşılmaya devam edilecek.

Değerli öğrencileri TEOG sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı herhangi bir açıklama yaptı. Geçmiş yıllardaki uygulanan tabloya baktığımızda sonuçları gün içinde MEB tarafından açıklanmasını bekliyorduk öyle de oldu. Yani kesin olan bir şey var ki, öğrenciler TEOG tercih sonuçları 11 Ağustos Perşembe günü bu sayfadan öğrenebildi.

teog-sonuclari

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir